Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Legjenda e United “tallet” me taktikat e Ten Hag: Pjesa e dytë një lëmsh, si skuadër inferiore!

Manchester United fitoi në transfertë me rezultatin 0-1 përballë Real Sociedad, në ndeshjen e vlefshme për Grupin E të Europa League. Megjithatë, trepikëshi nuk i mjaftoi “Djajve të Kuq” pasi ishin pikërisht spanjollët që e siguruan atë falë golavarazhit më të mirë. Në fakt, në fraksionin e dytë të lojës, trajneri i skuadrës angleze, Erik ten Hag provoi të ndryshonte fatet e takimit duke bërë një sërë zëvendësimesh, që në fund nuk rezultuan efikase.

Legjenda e United, Paul Scholes shprehu hapur zhgënjimin e tij me lëvizjet e Ten Hag, duke theksuar se bëri ndryshime duke nxjerrë lojtarët jashtë rolit me skuadrën që u duk sikur të ishte një ekip i kategorisë së dytë.

“Pjesa e dytë ishte pak e rrëmujshme dhe skuadra nuk kishte asnjë plan. Më dukej sikur taktika e vetme ishte të hidhej topi para dhe më pas të luftohej për ta rifituar sërish atë. Ishte një futboll që aplikohet në ligat inferiore, e bëjnë skuadrat e kategorisë së dytë. Nuk e kuptoj se çfarë kërkoi të bënte Ten Hag, lojtarët ishin jashtë roleve të tyre. Pjesa e dytë ishte një lëmsh i madh”, u shpreh Scholes.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....