Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Legjenda gjermane kritikon Neuer për intervistën: U dëmtua kot, tani bën sikur vdiq dikush!

Manuel Neuer ka përfunduar në qendër të kritikave pas një interviste të disa ditëve më parë ku kritikoi drejtuesit për shkarkimin e trajnerit të portierëve, Toni Tapalovic. Gardiani theksoi se klubi gjeti momentin e gabuar për të larguar një nga miqtë e tij më të mirë, pikërisht në çastin kur ai është i dëmtuar dhe ndjehet keq nga ana psikologjike.

Megjithatë, një kundërpërgjigje për këtë vjen nga Lothar Matthaus i cili thekson se Neuer ka gabimet e veta dhe se nuk mund të flasë kundër klubit në një intervistë e cila ishte e paautorizuar nga ana e drejtuesve bavarezë.

“Tani po flasim për Neuer që u dëmtua duke bërë ski, kuptoni? Pësoi një dëmtim vetëm nga neglizhenca dhe tani shkon e jep një intervistë të paautorizuar nga klubi. Madje, “vjell vrer” kundër klubit. A nuk ishte Neuer që para disa ditëve tha se askush nuk ishte mbi klubin?

Ajo që më nervozoi më shumë në intervistën e Neuer ishin fjalët e ekzagjeruara, tha që ndjehej sikur i kishte dalë zemra nga vendi. Por, e vërteta është se askush nuk vdiq, asnjë fëmijë nuk është i sëmurë. Thjesht, një punonjës i klubit u shkarkua nga posti që mbante”, u shpreh Matthaus.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...