Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Legjenda spanjolle “kurorëzon” Messin: Askush si Leo, me ose pa Botëror

Andres Iniesta nuk ka pasur kurrë dyshime se kush është futbollisti më i mirë në planet pavarësisht diskutimeve dhe debateve të shumta, që nuk do përfundojnë kurrë.

Mesfushori i madh spanjoll, një ndër më të mirët në histori në rolin e tij, e ka shijuar në maksimum për vite më parë më të mirin: Leo Messin, me të cilin është zbavitur dhe kanë fituar pafund te Barcelona.

Me ose pa Kupën e Botës, ai është më i miri në histori. Për mua nuk ishte e nevojshme që ai të fitonte Kupën e Botës për t’u konsideruar si më i miri.

Gjithsesi, unë besoj se kundërshtarët e tij do të gjejnë justifikime të tjera për të mos mohuar idetë e tyre”, u shpreh për Marca spanjolli magjik, i cili po shijon vitet e “pensionit” në futbollin japonez te Vissel Kobe.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...