Kupa e Gjermanise

Leipzig dhe Wolfsburg përmbushin pritshmëritë, kalojnë në çerekfinale!

Leipzig nuk zhgënjen dhe kualifikohet në fazën çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Skuadra e Julian Nagelsmann mposhti lehtësisht në raundin e 1/8-ave me rezultatin 4-0 ekipin e Bundesliga 2, Bochum. Haidara dhe Sabitzer me penallti i çuan shifrat në 2-0 brenda fraksionit të parë, ndërkohë që në pjesën e dytë shkëlqeu Yousuf Poulsen me një dygolësh. Leipzig është një nga skuadrat favorite për t’i shkuar deri në fund këtij kompeticioni pas eliminimit të dy finalisteve të sezonit të kaluar si Bayern Munich dhe Bayer Leverkusen. Në çerekfinale avanacoi edhe Wolfsburg që kaloi me rezultatin 1-0 Schalke 04, në një sfidë që u vendos nga goli i holandezit Weghorst në pjesën e parë, por në fraksionin e dytë, Schalke humbi një “mal” me raste duke u eliminuar për faj të saj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency