Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Leipzig “e harron” në stol, Werner kërkohet nga dy klube të mëdha italiane

Leipzig "e harron" në stol, Werner kërkohet nga dy klube të mëdha italiane
Leipzig "e harron" në stol, Werner kërkohet nga dy klube të mëdha italiane

Timo Werner vijon të zhgënjejë te Leipzig, që prej rikthimit nga Chelsea, teksa edhe këtë sezon nuk po arrin të sigurojë dot një vend si titullar.

Sulmuesi gjerman duket se ka vendosur të largohet në janar, drejt një skuadre ku t’i garantohen më shumë minuta, pasi dëshiron të luajë shanset e tij për në Europianin e 2024-ës.

Dhe adhuruesit nuk i mungojnë, teksa në Gjermani bëjnë me dije se Milani dhe Juventusi kanë nisur tashmë kontaktet me agjentët e Werner, për ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje në verë.

Lexoni edhe:

Sulmuesi 27-vjeçar do të bënte jo pak komod Piolin, që ka vetëm francezin Giroud në qendër të sulmit, po edhe Allegrin te Juventusi, që e sheh si partnerin ideal të serbit Vlahovic.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...