Bundesliga

Leipzig fiton dhe ruan kreun, Reus i jep tre pikët Dortmundit

Leipzig ruan pozitat në krye të kampionatit gjerman, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Augsburgut, e vlefshme për javën e katërt të Bundesligës dhe të ngjitet në kuotën e 10 pikëve me 3 fitore e një barazim.

Angelino shënoi golin e parë në minutën e 45-të për Leipzig, ndërsa më pas dyfishoi shifrat Poulsen, në të dy rastet me asisten e spanjollit Olmo, që zhvilloi një tjetër 90-minutësh si protagonist me ekipin e drejtuar nga Nagelsman.

Një gol i Marco Reus në pjesën e dytë i dha fitoren edhe Borussias së Dortmundit në transfertën e vështirë ndaj Hoffenhaimit. Verdhezinjtë e nisën takimin me shumë prej titullarëve në pankinë, por më pas në pjesën e dytë aktivizuan “artilerinë e rëndë” dhe kapiteni gjeti golin me një asist të Haland.

Freiburgu dhe Werder Bremen ndanë nga një pikë në barazimin 1-1. Për vendasit mungoi Amir Abrashi, që duhet të qëndrojë 14 ditë në karantinë për shkak të grumbullimit me Shqipërinë, ndërsa Milot Rashica luajti disa minuta në pjesën e dytë për Werderin.

Në ndeshjet e tjera Stuttgarti ia doli të fitojë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Herthës së Berlinit, ndërsa Bayer Leverkusen mori suksesin minimal 0-1 në transfertën ndaj Mainzit, falë një goli të Alarios.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency