Bundesliga

Leipzigu ngec ndaj Hoffenheimit, “asist” Bayernit

Java e 29-të e Bundesligës nis me një rezultat deri diku të papritur. Në sfidën hapëse të këtij raundi, Leipzigu mori vetëm një pikë në sfidën e shtëpisë ndaj Hoffenheimit, duke i dhënë në njëfarë mënyrë asist Bayernit kryesues, që nëse fiton në fushën e Wolsfsburgut e çon në 7 pikë diferencën me ndjekësit më të afërt.

Në “Red Bull Arena” vendësit dominuan në lojë, sidomos në pjesën e dytë, por në rastet e krijuara u mungoi qartësia në finalizim. Adams, Sabizter dhe Sorloth vunë në vështirësi ekipin mik, megjithatë rrjetat mbetën të paprekura. Në minutën e gjashtë shtesë Youssuf Poulsen arrin ta shtyjë topin me kokë përtej vijës fatale, por sistemi VAR e anuloi golin për prekje të topit me dorë.

Një pikë me vlerë e fituar nga Hoffenheimi, që shkon në kuotën e 32 pikëve, ndërsa për Leipzigun ky barazim përjetohet më shumë si humbje.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency