Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Leipzigu rinovon kontratën me trajnerin: Jemi ambiciozë, duam të krijojmë një klub të fuqishëm

Leipzigu dhe trajneri Marco Rose kanë vendosur ta zgjatin bashkëpunimin deri në vitin 2026. 47-vjeçari ka qenë trajner i “Demave të Kuq” që nga shtatori 2022 dhe fitoi Kupën DFB dhe Superkupën e DFL me klubin në vitin 2023. Kontrata aktuale i përfundonte në vitin 2025.

“Jam i lumtur që po vazhdojmë së bashku. Ndihem shumë mirë në këtë qytet dhe rajon. Është shumë argëtuese me djemtë e mi, me stafin, me të gjithë në klub dhe sigurisht me tifozët tanë.

Lexo edhe: 

Që kur kam filluar te  Leipzigu, ne kemi mbrojtur Kupën e DFB së bashku dhe kemi fituar Superkupën. Klubi po punon në prapavijë për të siguruar që ne mund të krijojmë përsëri një ekip të fuqishëm. Ne mendojmë se më shumë është e mundur dhe se ne gjithmonë duam më shumë. Ne jemi ambiciozë, mbetemi ambiciozë,” deklaroi Rose pas nënshkrimit të kontratës së re.

Që kur Marco Rose mori detyrën më 8 shtator 2022, RBL ka regjistruar 53 fitore në 86 ndeshje konkurruese. Me një mesatare pikësh prej 2.01, ai ka mesataren më të mirë të pikëve nga të gjithë trajnerët e Bundesligës te Leipzigu.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...