Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Lëkundet” stoli i Giampaolo, Sampdoria mendon ta zëvendësojë me Ranierin ose De Rossin

Sampdoria e ka nisur shumë keq këtë sezon të Seria A, duke mos fituar ende asnjë ndeshje dhe duke qëndruar në vend të fundit të renditjes.

Mediet italiane raportojnë se e ardhmja e trajnerit Marco Giampaolo tashmë është shumë e pasigurt.

Madje më tej shtohet se vendimi për teknikun do të merret sot ose maksimumi nesër në mëngjes, pasi bordi i drejtorëve të ketë dëgjuar mendimin e Osti Faggiano.

Ndërkohë si zëvendësues të Giampaolos po merren në konsideratë tre emra, D’Aversa, Ranieri dhe De Rossi.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...