Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Lëmshi” te Barcelona, tani edhe Xavi ndryshon mendje për të ardhmen

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë në LaLiga duke garantuar pjesëmarrjen në Superkupën e Spanjës. Situata në klubin katalanas është shumë e “turbulluar” dhe gjithçka lidhet me të ardhmen e trajnerit Xavi Hernandez.

Ky i fundit u konfirmua vetëm disa ditë më parë, por pasi foli hapur për problemet ekonomike të klubit, u vendos në dyshim nga presidenti Joan Laporta. Por, nëse deri para pak kohësh edhe Xavi mendonte largimin, tashmë sipas mediave spanjolle, tekniku 44-vjeçar kërkon të qëndrojë dhe të respektojë kontratën deri në ditën e fundit të saj, qershorin e vitit 2025.

Lexo edhe:

Edhe pas ndeshjes së fundit me Rayo Vallecanon, Xavi konfirmoi vullnetin për të qëndruar, megjithatë gjithçka varet nga presidenti Laporta, i cili ka të drejtën e fjalës së fundit në klubin spanjoll.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...