Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Francës

Lens eliminon Lorient, në çerekfinale përballë Nantes

Lens është skuadra e fundit çerekfinaliste në Kupën e Francës, me skuadrën e Haise që eliminoi Lorient.

Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1 dhe gjithçka u vendos nga penalltitë.

Sa i përket 90 minutave, Lens e mbylli pjesën e parë në avantazh me golin e Fulgini në minutën e 21-të.

Edhe pse dominoi ndeshjen, Lens u ndëshkua në minutën e 84-të nga Le Fee i cili barazoi gjithçka.

Sa i përket penalltive, Lorient gaboi dy herë me Le Fee dhe Kone, ndërsa te Lens u treguan të gjithë të saktë, duke triumfuar 2-4.

Në çerekfinale Lens do të luajë përsëri në transfertë, këtë herë përballë Nantes që eliminoi Angers.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...