Ligue 1

Leonardo me mision në Itali, kërkon dy futbollistë te PSG-ja

Pasi nuk arriti të bëjë një merkato të “zjarrtë” te Milani, për shkak të ndryshimit të strategjisë së klubit kuqezi, Leonardo u rikthye te PSG-ja dhe është gati të marrë me vete edhe dy futbollistë mjaft të njohur të kampionatit italian.

I pari është mbrojtësi i Juventusit dhe kombëtares italiane, Leonardo Bonucci, i cili mund të lërë bardhezinjtë këtë verë, pasi me ardhjen e mundshme të Mathijs de Ligt, nuk pritet të ketë hapësira në formacion dhe stolin e ka të vështirë ta pranojë.

Leonardo ka telefonuar dy ditë më parë Alessandro Luccin, menaxherin e Bonuccit dhe i ka thënë këtij të fundit se klubi parizien është gati të bëjë një ofertë të kënaqshme për të marrë në Ligue 1 qendërmbrojtësin.

Momentalisht nuk ka një negociatë të nisur mes palëve, por me kalimin edhe zyrtarisht të De Ligt te Juventusi, atëherë Bonucci do të mendojë seriozisht largimin nga Torino, për të mos kaluar një sezon nën hijen e 19-vjeçarit holandez.

Përveç Bonuccit, Leonardo ka nisur negociatat edhe me Drejtorin Sportiv të Lazios, Igli Tare, për të marrë shërbimet e mesfushorit serb Sergei Milinkoviç-Saviç.

Për këtë të fundit, PSG-ja është gati të paguajë deri në 80 milionë euro, që të bindë klubin bardhekaltër, ndërsa futbollistin e pret një kontratë 5-vjeçare me pagë prej rreth 6 milionë eurosh në sezon.

Në javën e parë të korrikut Leonardo pritet të rikthehet në Itali dhe të qëndrojë disa ditë në Milano, për të folur nga afër si për Bonuccin, ashtu edhe për mesfushorin Milinkoviç-Saviç, dy emra që pritet të shtojnë ndjeshëm cilësinë e PSG-së.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency