Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

L’equipe: Draxler nuk largohet

Transferimi i brazilianit Neymar ne Paris shoqerohet me disa te panjohura lidhur me bashkejetesen e tij me lojtaret aktual te Paris Saint Germain. Me i paragjykuari ne kete aspekt do te ishte Julian Draxler, i cili qe nga mberritja e tij ne janar tek francezet, ka pasur drite jeshile per te levizur ne te gjitha linjat e sulmit nga trajneri Unay Emery. Ne fakt ishte pikerisht nje udhetim i agjentit te tij ne Barcelone qe ngriti dyshime rreth te ardhmes se 23-vjecarit, e u be  shkas per spekuluesit qe te mendonin se sulmuesi i krahut mund te largohej drejt Camp Nout, duke i dhene lamtumiren klubit francez. Gjithsesi, te gjitha aludimet tashme bien poshte, pasi ashtu sic publikon e perditshmja L’Equipe, Draxler siguron se nuk e ka ndermend te lere projektin e nisur me Paris Saint Germain, madje gazeta me e madhe sportive ne France shkon me tej duke e cilesuar ate si te patransferueshem per vleren qe ai ka ne kete ekip dhe per sheikun nga Katari Nasser Al-Khelaifi.

Parisi eshte duke ndertuar nje grup me lojtaret me te mire te botes ne cdo pozicion. Julian Draxler eshte pjese e ketij projekti dhe si i tille eshte i patransferueshem”, lexohet ne L’equipe.

Ne te vertete gjermani u shpall edhe lojtari e i mire ne Kupen e Konfederatave, si dhe ishte nje nga lideret e Gjermanise qe i udhehoqi drejt suksesit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...