Ligue 1

L’Equipe” ironizon Ramosin: Kujton se po luan ende te Reali

Sergio Ramos ende nuk është në gjendje të japë kontributin që pritet prej tej te PSG. Kur nuk bëhen shkak lëndimet, janë kartonët të kuq. Mbrojtësi andaluzian luajti zi zëvendësues në barazimin 1-1 të skuadrës pariziene ndaj Lorientit, duke hyrë në fushë pas pushimit mes pjesëve, por doli jashtë pesë minuta para përfundimit të kohës së rregullt, pasi mori kartonin e dytë të verdhë.  

Gazeta “L’Équipe”, në vlerësimet që u ka bërë futbollistëve pas ndeshjes nënvizoi me ironi se Ramos mendonte se po luante ende te Reali i Madridit.

“Ramos u përpoq t’i jepte vertikalitet sulmeve të PSG-së. Ai u përpoq shumë, por kujtonte se po luante akoma te Reali i Madridit. Mori dy herë kartonë të verdhë dhe rrjedhimisht doli nga loja me të kuq.”

Ishte hera e parë që Sergio Ramos ndëshkoj me karton të kuq që kur mbërriti te PSG në verë. Debutimin në Ligue 1 e bëri më 28 nëntor, kundër Saint-Étienne, ndërsa të dielën e kaluar ish-lojtari i Realit luajti 45 minuta në ndeshjen e Kupës së Francës. Ndaj Lorientit mori sërish minuta në këmbë, por provoi edhe kartonin e parë të kuq në Francë.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency