Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“L’Equipe”: Manchester United dëshiron Rabiot në skuadër, palët takohen së shpejti

Ten Hag dhe Manchester United dëshirojnë Adrien Rabiot në skuadër.

Kontrata e mesfushorit me Juventus skadon më 30 qershor dhe palët nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin.

Lexo edhe: 

Nga klubi i Manchester United i kanë thënë medies franceze, “L’Equipe” se palët do të takohen në javët e ardhshme: “Pas negociatave që përfunduan në 2019, verën e kaluar dhe këtë dimër, Adrien Rabiot dhe Manchester United më në fund mund të takohen në javët e ardhshme, Erik ten Hag e do në skuadër mesfushorin e Juventusit”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...