Ligue 1

L’Equipe zbulon prapaskenat: Mbappe dhe Neymar “injorojnë” Icardin

Eksperienca e Mauro Icardit te Paris Saint Germain startoi në mënyrën më të mirë të mundshme, me bomberin argjentinas që po shënonte rregullisht dhe çështja e blerjes përfundimtare të kartonit të tij nga Interi, dukej thjesht formalitet.

Megjithatë kohët e fundit gjithçka është thyer, ndërsa e përditshmja franceze L’Equipe është munduar të hedhë dritë mbi problemet që po has Icardi te klubi kryeqytetas dhe që duket se kanë thyer raportet mes palëve.

Kështu marrëdhëniet e sulmuesit argjentinas me trajnerin Thomas Tuchel nuk janë më aq të mira dhe kjo konfirmohet nga disa ndeshje radhazi në pankinë për ish kapitenin e Interit, ndërsa situate u rëndua edhe pas festës që Icardi bëri me Cavanin e Di Marian pas humbjes në Dortmund, çka nervozoi edhe Leonardon.

Megjithatë problemi i vërtetë i Icardit duket se janë marrëdhëniet me dy yjet e skuadrës pariziene, Neymar dhe Mbappe, të cilët dialogojnë shumë me njëri-tjetrin në fushën e lojës dhe shërbejnë shumë pak për argjentinasin.

Ky i fundit ka reaguar dhe ka kërkuar llogari ndaj shokëve të skuadrës, ndërsa si kundërpërgjigje, ka ulur ndjeshëm impenjimin në fushë dhe tani vjen shumë rrallë në gjysmëfushën e skuadrës së tij për të ndihmuar në fazën defensive.

Të gjitha këto vijnë në një moment kur në mediat italiane kanë filluar të qarkullojnë sërish lajmet për një interes të Juventusit për sulmuesin argjentinas, me Paraticin që mund të paguajë 75 milionë euro në verë për kartonin e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency