Superkupa e Shqipërisë

Lerda: Kukësi na vuri në vështirësi, por Partizani e meritoi Supërkupën

Trajneri i Partizanit, Franco Lerda, ia dedikon suksesin në Superkupë (përveçse familjes së tij), drejtorit të përgjithshëm të Partizanit, Olsi Rama, pai është ai që e ka ndërtuar skuadrën. Përtej suksesit, Lerda e pranoi se Kukësi e vuri në vështirësi skuadrën e tij.

“Dua t’ia dedikoj këtë fitore familjes sime dhe Olsi Ramës, sepse është ai që e ka ndërtuar këtë skuadër, por që nuk mund të ishte këtu për probleme personale. Ishte një ndeshje që e filluam shumë mirë. Mund të shënonim edhe të dytin apo të tretin, këtë keqardhje kam. Më pas Kukësi barazoi, luajti më mirë, por ne besuam dhe në fund luajtëm aq mirë sa në fillim dhe e merituam fitoren.”

Fitore e vështirë: Dua të shoh ndeshjen, për të korrigjuar gabimet. Ka pasur gabime tek goli i parë në vendosjen e lojtarëve. Ndodhi që goli i barazimit të Kukësit, na dëmtoi moralin dhe na futi në presion. Na bëri të gabojmë dhe djemtë tanë vuajtën mundësitë e humbura. Kukësi, me lojtarë të mirë fizik, na vuri në vështirësi pastaj. Ne bëmë një pjesë të parë të mirë, dhe pengu i vetëm ishte që nuk dyfishuam. Natyrisht, edhe Kukësi është një skuadër me vlera dhe ndonjëherë nuk të lë të shprehesh në mënyrën më të mirë. Ndonjëherë, nuk është thjesht çështje teknike apo taktike, por edhe mentale.

Kampionati në derë: Kampionati do të jetë i vështirë dhe kompleks. Janë 3-4 skuadra që luftojnë. Ishte e rëndësishme për ne që ta fillonim mirë sot. Tani do t’i dedikohemi kampionatit.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency