Champions League

Lerda “ruan” Partizanin e Gegës, Melo e Hakaj titullarë ndaj Qarabagut

Vjen prova e së vërtetës për Partizanin, ekipin kampion të Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Në orën 17:30, në stadiumin “Selman Stërmasi”, të kuqtë do të përballen me skuadrën kampione të Azerbaixhanit, Qarabag, në raundin e parë kualifikues të Championsit. Shorti, sigurish, nuk ka qenë “dorëlëshuar” për kryeqytetasit, pasi Qarabagu konsiderohej një nga kundërshtarët më të fortë në këtë raund, megjithatë Partizani do t’i luajë të gjitha shanset për t’u kualifikuar.

Largimi i Skënder Gegës ka lënë një pikëpyetje të madhe te tifozët, aq me tepër që prurjet e reja, përtej cilësisë që mund të kenë, kanë mbërritur vonë dhe nuk kanë formën e duhur fizike për të dhënë kontribut maksimal ndaj Qarabagut. Trajneri italian, pasues i Gegës, Franco Lerda, në seancat e fundit stërvitore ka lënë të kuptohet se nuk është koha për eksperimente, ndaj do t’i besojë grupit që u shpall kampion, me vetëm pak ndryshime që i përkasin krahut të majtë.

Në portë do të luajë Alban Hoxha, ndërsa në mbrojtje Ibrahimi në të djathtë, Belica-Bitri në qendër, ndërsa në të majtë Lorenc Trashi duket se do t’i lërë vendin Enis Hakajt. Në të njëjtin krah, në mesfushë, do të aktivizohet braziliani Melo, i mbërritur nga Kukësi, Telushi në qendër dhe Mala në të djathtë. Në mbështetje të sulmuesit të avancuar, Çinari, do të jenë Asani dhe Mensah.

Formacioni i mundshëm i Partizanit: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Bitri, Hakaj, Telushi, Melo, Malaj, Asani, Menah, Çinari.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency