Kategoria Superiore

Letra e Fidel Yllit drejtuar Ligës: Fund bojkotit për të plotësuar kërkesat

Filloni futbollin, me premisë për plotësimin e kërkesave, pa afate në formë ultimatumesh. Është kjo në thelb përgjigjja e të ngarkuarit të kryeministrit, Fidel Ylli, për negociatat me Ligën Profesioniste të Futbollit, që bëri të ditur se do të priste deri të enjten për një përgjigje zyrtare për të vendosur më pas në një takim të premten në lidhje me bojkotin.

Deputeti socialist i është përgjigjur me një shkresë zyrtare organizmit të presidentëve të Superiores, ku, së pari, vlerëson zgjedhjen e Ligës për të nisur procesin e dialogut, si e vetmja rrugë për zgjidhjen, dhe jo ultimatimet ndaj qeverisë. Gjithsesi, deputeti Fidel Ylli shkruan se e gjen të pavend vendosjen nga ana e Ligës të një afati, pasi kjo nuk e shpejton zgjidhjen dhe as nuk i shërben klimës pozitive, pasi qeveria dhe kryeministri e kanë bërë të qartë se nuk negociojnë nën presionin e afateve apo kushteve të vendosura nga palë të tjera.

Deputeti socialist e konsideron të kryer ndërkohë punën nga ana e tij dhe Ministria e Financave, pasi kryeministri Rama ka në tryezë katër opsionet përkatëse për përmbushjen e mundshme të kërkesave të Ligës Profesioniste.

Më tej zoti Ylli bën të ditur se për të katërta kërkesat në fjalë ka një mirëkuptim në parim nga ana e kreut të ekzekutivit, ndërsa shton se duke qenë besimplotë në zgjidhjen e të katër kërkesave, fton miqësisht Ligën që të mos e vonojë procesin me bojkotin e Superiores, që sipas tij mbetet një kusht i papranueshëm për finalizimin e dialogut.

Letra e Deputetit socialist, mbyllet me sugjerimin: Liga Profesioniste të rifillojë aktivitetin, pasi çdo ditë e humbur është në dëm të sportit, por edhe të zgjidhjes së problemit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency