Bundesliga

Leva kap kuotën e 40 golave për 5-tin sezon rresht, synon të thyejë rekordin personal!

Me golin që realizoi me penallti që zhbllokoi shifrat në sfidën ndaj Union Berlin, Robert Lewandowski arriti kuotën e 40 golave sezonalë në të gjithë kompeticionet, një rekord absolut ky pasi për Levën ky është sezoni i 5-të radhazi që e arrin këtë shifër të lartë finalizimesh. Tashmë Lewandowski do të kërkojë të thyejë një tjetër rekord të tijin, të kalojë numrin e 43 golave në sezon që është edhe shifra më e lartë që ka arritur të shënojë ndonjëherë dhe e ka bërë këtë pikërisht në sezonin 2016-2017. Gjasat që Leva të thyejë këtë rekord janë të mëdha pasi ka edhe 8 ndeshje për të luajtur në Bundesliga plus 2 sfida në Kupën e Gjermanisë dhe ndeshjet e Championsit. Gjatë gjithë këtyre viteve polaku ka patur një rrugë konstante në shënimin e golave, ka realizuar 41 në 2016-ën, 42 në 2018-ën dhe 40 gola në 2019-ën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency