Bundesliga

Leverkusen bind ndaj Eintrachtit, Werder pikë shprese në Berlin

Bayer Leverkusen mban gjallë shpresat për një vend në zonën Champions, pasi mposhti pasditen e sotme Eintrachtin e Frankfurtit me rezultatin e thellë 4-0 dhe u ngjit përkohësisht në vendin e katër të renditjes, duke parakaluar Borussia Monchengladbach.

“Aspirinat” dominuan takimin dhe arritën të kalojnë në avantazh që në minutën e katërt me anë të talentit Kai Havertz, ndërsa 10 minuta më vonë ishte Karim Bellarabi, që dyfishoi shifrat. Rezultati u vulos në pjesën e dytë, kur braziliani Paulinho shënoi edhe dy herë të tjera në portën e miqve.

Fitore mori edhe Freiburgu, që mposhti Unioni Berlinin me rezultatin 3-1 dhe u fut plotësisht në garë për një vend në zonën që të çon në Europa League. Sallai, Gunther dhe Koch shënuan për vendasit, ndërsa Andersson rihapi përkohësisht takimin për miqtë nga Berlini.

Në sfidat e tjera të zhvilluara këtë pasdite, Schalke 04 u ndal nga Hoffenhaim në barazim 1-4, Werder Bremen mori një pikë në transfertën ndaj Herthës së Berlinit, falë barazimit 2-2, ndërsa takimi Wolfsbourg-Leipzig u mbyll pa gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency