Kupa e Gjermanise

Leverkusen eliminohet nga një ekip i kategorisë së 4-t, Dortmundi në çerekfinale pas shtesave!

Vijon kriza e rezultateve për Bayer Leverkusen që u eliminua edhe nga Kupa e Gjermanisë në raundin e 1/8-ave pasi u mposht nga skuadra modeste e Essen që luan në kategorinë e 4-t. Pas 90 minutave pa gola, finalistët e edicionit të kaluar të Kupës së Gjermanisë kaluan në avantazh në minutën e 105-të me xhamajkanin Leon Bailey, por surpriza e madhe ndodhi në 15 minutat e dyta të shtesës, kur Essen realizoi dy herë me Kefkir dhe Engelmann. Avancoi më tej edhe ekipi që eliminoi Bayernin një raund më parë, pikërisht Holstein Kiel që mposhti 2-1 pas kohës shtesë skuadrën tjetër të Bundesligës së dytë Darmstadt. Avancoi më tej edhe Ëerder Bremen që mposhti 2-0 Greuther Furth, ndërkohë që Paderborn për pak sa nuk bëri surprizën ndaj Dortmundit duke barazuar nga 2-0 në 2-2 por në shtesë verdhezintjë gjetën golin e tretë me Haaland duke avancuar në çerekfinale.Në pjesën e parë për Dortmundin kishin realizuar Emre Can dhe Jadon Sancho.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency