Bundesliga

Leverkusen fiton garën për sulmuesin e talentuar çek, e transferon për 20 mln euro

Bayern Leverkusen godet në merkato. Skuadra gjermane ia ka dalë të fitojë garën për shërbimet e sulmuesit të talentuar çek, Adam Hlozek, i cili vjen nga Sparta e Pragës dhe ka bërë prezantimin zyrtar pasditen e sotme.

Sulmuesi 19-vjeçar kërkohej nga gjysma e Europës, megjithatë Leverkusen ia doli ta marrë në “Bay Arena”, duke paguar thuajse 20 milionë euro në arkat e Spartës së Pragës, teksa vetë Hlozek ka firmosur një kontratë 5-vjeçare.

Hlozek ka zgjedhur të mbajë fanellën me numrin 23 te Leverkusen, teksa partner në sulm do të ketë patriotin e tij Patrick Schick, i cili pak ditë më parë rinovoi kontratën me “aspirinat”.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency