Bundesliga

Leverkusen “harron” si fitohet, një 19-vjeçar i jep suksesin e parë Schalkes

Pas humbjes së Bayernit të Mynihut dje në transfertën ndaj Borussia Monchengladbach, Bayer Beverkusen shpërdoroi sot një mundësi të artë për t’iu afruar kreut, pasi nuk shkoi përtej barazimit 1-1 në sfidën ndaj Werder Bremen në “Bay Arena”.

Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Toprak në fillim të pjesës së dytë, ndërsa ish sulmuesi i Milanit ,Patrick Schick ishte ai që shmangu humbjen për “aspirinat”, pasi shënoi golin e barazimit në minutën e 70.

U deshën 15 javë pritje që Schalke 04 të gjente fitoren e parë në Bundesligë dhe e bëri këtë me goleadë 4-0 ndaj Hoffenhaimit, në sfidën e zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Gelsenkirchen”.

Sulmuesi 19-vjeçar amerikan Matthew Hoppe ishte protagonist i padiskutueshëm për Schalken, pasi arriti të shënojë tre golat e parë të ndeshjes, duke mbyllur llogaritë, ndërsa goleadën e kompletoi 23-vjeçari maroken Amine Harit, i cili më herët kishte shërbyer tre asistet e golave të parë.

Në sfidat e tjera, Freiburgu ia doli të fitojë me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Kolnit, Eintrachti i Frankfurtit mori tre pikë falë suksesit 0-2 në transfertën ndaj Manzit, ndërsa Union Berlin dhe Wolfsburg u ndanë në barazim 2-2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency