Bundesliga

Leverkusen “prek” Championsin, Hamburgu pranë rënies

Fitore me aromë Championsi për Bayer Leverkusen. Aspirinat mposhtën 4-1 në BayArena një rival direkt si Eintracht Frankfurt duke blinduar vendin e 4-të. Kevin Volland ishte thjeshtë fantastik në këtë sfidë me një tregolësh ndërsa golin e parë për Leverkusenin e realizoi talenti Julian Brandt.  Fitorja e një javë më parë ndaj Schalke 04 ishte thjeshtë një iluzion për Hamburgun që u mposht 2-0 nga Hoffenheim dhe tashmë është gjithnjë e më pranë rënies në Bundesligën e 2-të për herë të parë në historinë e klubit. Fitore edhe për Herthan që kaloi 2-1 Kolnin e vendit të fundit ndërsa u mbyll në barazim 1-1 sfida mes Shtuttgarit dhe Hannover 96.

To Top