Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Leverkuseni firmos me lojtarin e Gjermanisë, pritet zyrtarizimi i Xhakës

Bayer Leverkusen ka përforcuar ofensivën me shërbimet e Jonas Hofmann, ish-kapitenit të M’Galdbach. I cili ishte pjesë e skuadrës historike gjermane prej janarit të vitit 2016.

30-vjeçari luan si mesfushor i avancuar dhe si sulmues i djathtë. “Aspirinat” paguan 10 milionë euro për kartonin e Hofmann, i cili ka firmosur me klubin e ri deri në vitin 2027.

Lexo edhe: 

Mezi po pres të vesh këtë fanellë”, shprehet lojtari gjerman, i cili ka zgjedhur fanellën me numër 7 te Leverkuseni, skuadra gjysmëfinaliste e edicionit të fundit në Europa League.

Hofmann është edhe pjesë e kombëtares gjermane. Deri tani regjistron 21 ndeshje dhe 4 gola me katër herë kampionët e botës.

Tani pritet edhe zyrtarizimi i Granit Xhakës, i cili ka arritur marrëveshjen dhe do të jetë pjesë e Leverkusenit prej sezonit të ardhshëm.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....