Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Lëvizja e parë vjen nga Rusia, PSG-ja gjen pasuesin e Keylor Navas

Pas largimit të Keylor Navas, i cili nuk rinovoi kontratën e tij, Paris Saint-Germain ka gjetur zëvendësuesin e Donnarumma-s dhe ai është Matvey Safonov.

25-vjeçari është pjesë e Krasnodar dhe sipas medieve franceze palët janë dakordsuar dhe portieri rus ka marrë dritën jeshile nga klubi për të udhëtuar drejt Parisit.

Lexo edhe: 

Së shpejti, portieri do t’i nënshtrohet ekzaminimeve të zakonshme mjekësore përpara se të nënshkruajë kontratën deri në vitin 2029 dhe Krasnodar do të përfitojë 20 milionë euro.

Safonov është produkt i Krasnodar, ndërsa këtë sezon ka luajtur 30 ndeshje në kampionat me nënkampionët e Rusisë, duke dhuruar edhe një asist.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...