Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Lewa: Të gjithë duan Dortmundin kampion, por unë kryqëzoj gishtat për Bayernin!

Gara e titullit në këtë sezon të Bundesligas është më emocionuese se kurrë. Teksa kanë mbetur edhe tre javë për t’u luajtur Bayern Munich kryeson kampionatin me vetëm një pikë më shumë se ndjekësit e Borussia Dortmund.

Bavarezët janë kampionët në fuqi dhe fitojnë titullin në kampionat prej dhjetë vitesh radhazi, ndaj pjesa më e madhe e opionionit jo vetëm në Gjermani, por edhe në Europë, mbështesin verdhezinjtë për të ndalur në këtë formë hegjemoninë e Bayernit.

Megjithatë, nuk është i këtij mendimi Robert Lewandowski me sulmuesin polak që në garën e titullit të Bundesligas mbështet Bayern Munich. Edhe pse lojtari aktual i Barcelonës, fillimet e karrierës i ka me Borussia Dortmund sërish duket se lidhja e tij me bavarezët është më e fortë ndaj ai preferon që Bayern të fitojë titullin.

Lexo edhe:

“Dëgjoj që në Europë shumë persona shpresojnë që Dortmund të fitojë titullin në Gjermani, thonë se një sukses i verdhezinjve do të ishte më mirë edhe për kampionatin. Por, unë mbetem një fans i Bayernit në këtë drejtim dhe jam me gishtat e kryqëzuara duke shpresuar që ata të fitojnë sërish titullin. Duhet ta tregojnë se janë më të mirët në këto javët e mbetura dhe jam i sigurt se tre ndeshjet e fundit do të jenë shumë emocionuese”, u shpreh Lewandowski.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...