Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lewandowski, 10 vite studim për diplomën e edukimit fizik

Robert Lewandowski pajiset me diplomë. Sulmuesit polak i janë dashur pot 10 vite për të përfunduar studimet në Universitetin e Edukimit Fizik në kryeqytetin e Polonisë Varshavë, por më në fund ia ka dalë mbanë të vishet me kostumin e të sapodiplomuarit.

29-vjecari, një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim, nuk ka mundur t’i ndjekë në vazhdimësi studimet për shkak të impenjimeve me Borussian e Dortmundit dhe Bayernin e Mynihit, megjithatë nuk hoqi hoqi dorë kurrë nga dëshira për të marrë titullin mësues i edukimit fizik.

Një nga profesorët e tij, Marek Rybinski, është shprehur që “përgatitja e studentit Lewadowski ka qenë e shkëqyer”. Vlerësimeve të tij të larta u shtohen edhe nderimet që ka marrë nga stafi akademik.

Pas kësaj arritjeje në arsimimin e tij, Robert do të jetë i fokusuar vetëm në fushën e blertë.

Diplomimi i sulmuesit të Bayernit erdhi më pak se 24 orë nga kualifikimi i Polonisë në finalet e “Rusi 2018”.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kategoria Superiore

Në një lidhje direkte me emisionin “ELITE SHOW”, – çdo të hënë në SportNews (21:00) nën moderimin e Gjergji Stefës, drejtori sportiv i Skënderbeut,...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...