Bundesliga

Lewandowski “makineri golash”, synon Këpucën e Artë dhe rekordin personal në Gjermani

Robert Lewandowski vijon të mbetet një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim, pasi me golin e shënuar ndaj Bayer Leverkusenit të shtunën, e çoi në 30 numrin e rrjetave të këtij sezoni, shifra këto që e mbajnë në krye të listës së golshënuesve.

Bomberi polak po ecën me ritme të jashtëzakonshme dhe është absolutisht pretendenti kryesor për të fituar “Këpucën e Artë”, duke qenë se tani kryeson me 60 pikë, i ndjekur nga Ciro Immobile me 54 pikë, duke qenë se italiani ka shënuar 27 gola deri tani.

Javën e ardhshme Lewandowski do të mungojë për shkak të pezullimit, ndërsa më pas do të ketë në dispozicion vetëm 3 ndeshje për të shënuar sa më shumë dhe për të provuar të ruajë kryesimin e listës së golshënuesve europianë, duke qenë se Immobile ka edhe 12 javë në dispozicion.

Një tjetër motivim për bomberin polak të Bayernit është edhe përmirësimi i rekordit të tij të golave në një sezon të vetëm, që aktualisht është 31, por ambicia e Lewandowskit shkon edhe më lart, pse jo të provojë t’i afrohet rekordit të Muller me 40 gola në sezon.

Por përveç kampionatit, polaku ka bërë mjaft mirë edhe në ligën e Kampionëve, teksa ka shënuar sa herë që ka zbritur në fushë, ose më saktë 11 gola në 6 ndeshje të luajtura, ndërsa forma e mirë e Bayernit shpjegohet edhe me shpërthimin e Lewandowskit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency