Miqesore

Lewandowski në superformë, “fluturon” Polonia, fiton edhe Japonia

Robert Lewandowski konfirmohet si nga sulmuesit favoritë për të fituar Këpucën e Artë në Botërorin Rusi 2018-të edhe pse gjithçka do të varet nga ecuria e Polonisë në këtë kompeticion. Skuadra e Adam Nawalka tregoi një formë shumë të mirë vetëm pak ditë para debutimit në Botëror duke mposhtur në miqësoren e fundit Lituaninë me rezultatin 3-0. Në Varshavë, Lewandowski i cili është në qëndër të merkatos dhe me shumë gjasa do të largohet nga Bayerni gjatë kësaj vere, realizoi 2 herë në minutat 19 dhe 33-të ndërsa fitoren e polakëve e vulosi në minutën e 70-të sulmuesi i talentuar i Sampdorias Koënacki.

Në formë të mirë u shfaq edhe një prej rivalëve të Polonisë në grupin H, pikërisht Japonia që mposhti në miqësore me rezultatin 4-2 Paraguain. Në miqësoren e zhvilluar në Insbruck të Austrisë, Japonia përmbysi avantazhin provizor të amerikano-jugorëve me Romeron, duke realizuar 4-herë në pjesën e dytë. Spikati sulmuesi Inui me një dygolësh ndërsa gjeti rrugën e rrjetës dhe Kagawa.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top