Bundesliga

Lewandowski nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!

Që nga transferimi tij nga Dortmundi në vitin 2014, Robert Lewandowski ka qënë një prej figurave themeltare të Bayern Munich. Sulmuesi ikonë i kampionëve të Bundesligës e projekton fundin e karrierës së tij pikërisht me fanellën e gjigandwve gjermanë.

“Le të shohim se çfarë do të ndodhë, gjithsesi dëshira ime është që të qëndroj dhe të vijoj të luaj për Bayernin edhe për një kohë shumë të gjatë” deklaron Leva.  Tre herë fitues i çmimit si golashënuesi më i mirë i kampionatit gjerman, 30-vjeçari polak edhe këtë sezon kryeson në këtë drejtim me 17 golat e këtij edicioni, dy më shumë nga Luka Jovic i Eintracht Frankfurt. Katër gola në dy ndeshjet e fundit të Bundelsigës e kanë ngjitur atë në hierarkinë e golashënuesve duke lënë pas edhe statistikat e Claudio Pizarros, si golashënuesi më i mirë i huaj i të gjitha kohërave në kampionatin gjerman.

Trajneri Niko Kovac e ka të qartë influencën e madhe të sulmuesit Lewandowski në dhomat e zhveshjes dhe e kishte parasysh një fakt të tillë edhe kur e zgjodhi si kapitenin e tretë të skuadrës pas Manuel Neuer dhe Thomas Muller në fillim të 2019-ës. Deshira e tij për të vijuar me Bayern Munich pertej skadencës së kontratës në 2021-in me siguri që do të përkthehet në një rinovim të ri për një prej aseteve më të çmuara të organikës së klubit bavarez.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency