Bundesliga

Lewandowski: Nuk kam bërë asgjë për ta inatosur Messin, respektoj zgjedhjet e tij

Robert Lewandowski fitoi çmimin “FIFA best 2021”, duke lënë pas Leo Messin dhe Momo Salah. Hera e dytë radhazi që bomberi i Bayern Munchen fiton këtë çmim, teksa ra në sy që Leo Messi nuk e zgjodhi ndër më të mirët.

Edhe pse tha fjalë të mira për sulmuesin bavarez pas fitimit të “Topit të Artë” për herë të shtatë duke deklaruar se Lewa e meritonte fitimin e çmimit prestigjioz, “pleshti” argjentinas votoi për Neymar, Mbappe dhe Benzema në ceremoninë e FIFA-s.

Diçka e tillë nuk i ka bërë përshtypje Lewandowskit, i cili tenton të shuajë polemikat e krijuara. “Duhet të pyesni Leon se pse votoi në atë mënyrë. Personalisht nuk kam bërë asgjë të keqe për ta inatosur.

Në planin sportive është ndryshe, por në aspektin privat ai nuk ka asnjë shkak që të jetë i zemëruar me mua. Votimi është një vendim i tij, dhe unë e respektoj këtë gjë.

Edhe pse ai nuk është në anën time, pra nuk votoi për mua, unë nuk kam asgjë negative për të thënë, nuk jam i zemëruar”, deklaroi ylli i Bayern Munchen për SportBild.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency