Bundesliga

“Lewandowski te Barcelona? E pritshme! Bayern, zëvendësoje me Kane”

Robert Lewandowski e ka ndarë mendjen për t’u transferuar te Barcelona. Bomberi polak është pjesë e Bayern Munchen prej vitit 2014, teksa ka fituar çdo trofe me skuadrën bavareze.

33-vjeçari ka edhe një vit kontratë me klubin gjerman, drejtuesit nuk duan të privohen nga shërbimet e goleadorit më të mirë të historisë së Bundesligës, por Lewa nuk kërkon një aventurë të re në “Camp Nou”.

Ish-shoku i skuadrës, Jerome Boateng, i cili po luan në Ligue 1 me Lyonin prej verës së vitit të kaluar, nuk surprizohet nga insistimi i sulmuesit për t’u transferuar në Spanjë.

Nuk jam befasuar nga dëshira e tij për t’u larguar. Mund të parashikohej një gjë e tillë. Për një lojtar si ai është normale të dëshirosh provosh diçka të re, në një moment të caktuar të karrierës.

Kështu ndodh me të gjithë. Mendoj se Lewa dhe Bayerni mund të gjejnë një marrëveshje që t’i japë fund fjalëve dhe thashethemeve. E vështirë, por ka kohë për të gjetur një zgjidhje më të mirë për të dy palët”.

Në fund një mendim në lidhje me pasuesin e Lewandowskit: “Personalisht do të përpiqesha të merrja Harry Kane te Bayerni. Ky është mendimi im”, deklaroi ish-mbrojtësi i kombëtares gjermane.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency