Bundesliga

Lewandowski nuk mjafton, Leipzig e Bayern “kënaqen” me barazim

Kryendeshja e javës së katërt të Bundesligës, mes Leipzigut dhe Bayernit të Mynihut, përfundoi në barazim 1-1, ndërsa dy skuadrat u detyruan të kënaqen me nga një pikë nga ky takim.

Bavarezët shkuan me pretendime në këtë transfertë dhe arritën të gjejnë avantazhin që në minutën e tretë me anë të sulmuesit polak Robert Lewandowski, që shënoi golin e shtatë sezonal.

Megjithatë vendasit e Leipzig nuk mund të dorëzoheshin kurrsesi dhe arritën të rikthejnë baraspeshën në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë, kur Forsberg ekzekutoi saktë një 11-metërsh dhe mposhti Neuer.

Në pjesën e dytë të dy skuadrat patën mundësi për të shënuar golin e fitores, ndërsa kroati i Bayernit, Niko Kovac përdori edhe kartën Philippe Coutinho, por topi nuk përfundoi në rrjetë dhe mbeti në fuqi barazimi 1-1.

Pas 4 javësh, kampionati gjerman kryesohet pikërisht nga Leipzig, që numëron 10 pikë të grumbulluara, e ndjekur nga Borussia Dortmund me 9 pikë dhe Bayern Mynih e Wolfsburg me nga 8 pikë secila.

Dortmund rikthehet te fitorja, mposht bindshëm Leverkusenin

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency