Bundesliga

“Lewandowski sulmuesi më i mirë në botë, nuk arrij ta kuptoj si shënon aq shumë!”

Patrik Schick realizoi një nga golat e Bayer Leverkusen në barazimin 2-2 të ditës së djeshme kundër Union Berlin. Sulmuesi çek ka shënuar 17 gola këtë sezon në Bundesliga, duke u renditur në vendin e dytë në renditjen e golashënuesve me 3 gola më pak se Robert Lewandowski.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

25-vjeçari ka një shembull dhe ai është bomberi polak i Bayern Munchen, për të cilin thur elozhe në prononcimin e dhënë për bavarianfootballworks. “Unë mendoj se Robert Lewandowski është për momentin sulmuesi më i mirë në botë.

Jo vetëm për golat e shumtë që shënon, por edhe për stilin e lojës dhe ndihmën e madhe që i jep skuadrës në çdo ndeshje. Të gjitha këto e bëjnë polakun sulmuesin më të mirë. E vëzhgoj me vëmendje dhe përpiqem të mësoj shumë nga ai.

Unë me të vërtetë nuk e di se si ai arrin të shënojë kaq shumë gola. Nuk mund ta shpjegoj dhe jam ende në kërkim të përgjigjes”, deklaroi lojtari çek i Bayer Leverkusen, i cili po zhvillon një sezon shumë të mirë me “Aspirinat”.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency