Formula 1

Lewis Hamilton kampion edhe jashtë piste!

Pas suksesit numër 90-të në pistën e Mugellos, Lewis Hamilton ka tashmë mundësinë për të barazuar rekordin e sukseseve në Formula 1 të mbajtur nga Michael Schumacher. Nderkohë, piloti britanik është përfshirë në listën e 100 personazheve me më shumë influencë në botë për vitin 2020. Në këtë listë janë të përfshirë personazhe të ndryshëm nga bota e sportit, politikës dhe kinematografisë.

Për Hamilton kjo nuk është hera e parë që përfshihet në një listë të tillë, më herët ai është përfshirë edhe në 2016-ën. Lewis Hamilton përcolli vëmendje të madhe me lëvizjen Black Lives Matter. Piloti i Mercedes Benz përmes profilit të tij në rrjetet sociale dhe garave në Formula 1 ishte tepër aktiv në mbrojtjen e të drejtave të njerzëve me ngjyrë, fushatë sensibilizimi që nisi pas ngjarjeve në SHBA. Hamilton shfrytëzoi të gjitha hapësirat mediatike si dhe në rrjetet sociale me motivacion luftën kundër racizmit. Pikërisht për një gjë të tillë Hamilton është përfshirë në listën e 100-të personazheve me më shumë influencë për një çeshtje që trazoi jo pak ujërat në SHBA.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency