Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Lideri ynë”, Newcastle rinovon me “gjigantin” e mbrojtjes

Rinovim te Newcastle. Bardhezinjtë kanë zgjatur bashkëpunimin me një nga titullarët. Bëhet fjalë për Dan Burn, i cili ka firmosur deri në verën e vitit 2025 me klubin e Premier League.

31-vjeçari luan në “St. James Park” prej janarit të vitit 2022, kur u transferua nga Brighton për 15 mln euro. I lumtur rreth këtij rinovimi u shfaq trajneri Eddie Howe, i cili deklaroi:

Lexo edhe:

“Dan është lider brenda dhe jashtë fushës, kështu që jemi të lumtur për rinovimin e tij. Ai është një pikë e fortë e jona, teksa ka luajtur një rol të madh në përmirësimin e Newcastle.

Ai e di saktësisht se çfarë do të thotë të përfaqësosh klubin tonë të shkëlqyer. Mbi të gjitha është i uritur për fitore dhe suksese”.

Gjatë aventurës me Newcastle, skuadër që këtë sezon garon edhe në grupet e Champions League, mbrojtësi i majtë numëron 70 ndeshje.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...