Serie A

Liga anulon kontratën me MediaPro, e drejta e transmetimit sërish në ankand

Asambleja e Ligës në Serinë A është mbledhur dhe ka votuar për anulimin e kontratës me spanjollët e MediaPro, të cilët fituan të drejtën e transmetimit të kampionatit italian për 3 vitet e ardhshme.

Pas disa betejash gjyqësore, ka ardhur edhe ky vendim i vetë Ligës, që nuk ka qenë e bindur në mënyrën sesi do të operonte gjiganti spanjoll, që e pranoi edhe publikisht se do të rishiste të drejtat e transmetimit, pasi nuk ishte e interesuar drejtpërdrejtë vetë.

Aktualisht po pritet një vendim final i gjykatës së Apelit në Itali, ku është çuar çështja nga Mediapro,por së shpejti pritet që të hapet sërish ankandi për shitjen e të drejtave televizive, ndërsa Sky dhe Mediaset janë të gatshëm të futen sërish në garë.

Gjithsesi ajo që vlen të theksohet, është se vështirë se do të vijë një ofertë e përafërt me 1.02 miliardë euro, aq sa ofroi MediaPro në ankandin e parë, duke lënë të shtangur gjigantin Sky dhe kompani të tjera që morën pjesë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency