Serie A

Liga e Serisë A merr vendimin unanim për ndaljen e pagave të lojtarëve

Liga e Serisë A ka marrë sot një vendim unanim sa u përket pagave të futbollistëve dhe trajnerëve, i cili hyn në fuqi menjëherë dhe prek të gjithë klubet italiane, përveç Juventusit, që arriti më herët një akord me futbollistët e tij.

Kështu në komunikatën e lëshuar ditën e sotme nga Liga , është arritur marrëveshja që lojtarëve t’u ndalet 1/3-ta e pagës nëse sezoni nuk do të rifillojë më, ose thënë ndryshe paga e 4 muajve.

Në rast se sezoni do të riluhet, atëherë ndërprerja e pagave do të jetë në masën e 1/6-ës së pagës vjetore, ose thënë ndryshe paga e dy muajve.

Në deklaratë Liga ka theksuar se nuk ka nxitim për rifillimin e sezonit dhe se gjithçka do të bëhet kur të jetë shmangur plotësisht rreziku i shëndetit të futbollistëve dhe aktorëve të tjerë të përfshirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency