Ligue 1

Liga franceze, ultimatum PSG-së për Ben Arfa

Bën bujë në Francë përjashtimi i Hatem Ben Arfa nga trajneri i Paris Saint Germain, Unai Emery për dy sfidat ndaj Bayern-it në Champions League dhe takimin e fundjavës së kaluar përballë Bordeaux në kampionat.

Avokati i futbollistit ka denoncuar në ligën franceze lënien jashtë të klientit të tij, me Ben Arfa që u përjashtua nga skuadra për duelin ndaj kampionëve të Gjermanisë ndërsa më pas u dërgua të stërvitej me ekipin rezervë. Ish lojtari i Nice i ka ngelur në derë skuadrës pariziene me PSG, që nuk arriti ti gjente një destinacion të ri Ben Arfa në merkaton e verës, por tashmë klubi kryeqytetas është në telashe, pasi liga franceze e futbollit i ka kërkuar një arsyetim me shkrim Parisit për lënien jashtë skuadre  të 30-vjeçarit nga ana e stafit teknik në dy takimet e fundit.

PSG-ja ka dy javë kohë për të dërrguar një sqarim me shkrim në ligën franceze, në të kundërt mund të merren masa ndaj klubit parizien, pasi avokati i futbollistit ka bërë gjithashtu me dije se Ben Arfa pa asnjë arsye është përjashtuar përgjithmonë nga skuadra dh jo vetëm përkohësisht.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency