Serie A

Liga nuk pranon shtyrjen e Lazio-Torino, çështja i kalon Gjykatës Sportive

Këshilli i Ligës së Serisë A është mbledhur me urgjencë pasditen e sotme për të diskutuar për situatën e krijuar me ndeshjen Lazio-Torino dhe ka vendosur që të mos miratojë shtyrjen e ndeshjes, por të këmbëngulë për zhvillimin e saj sot në orën 18:30 sipas planifikimit.

Klubi i Torinos është vendosur në karantinë, për shkak të disa rasteve me koronavirus në skuadër dhe duhet të qëndrojë në izolim deri sot në mesnatë, sipas udhëzimeve të Zyrës Lokale Shëndetësore në qytet.

Në këtë mënyrë Torino nuk ka udhëtuar drejt Romës për ndeshjen dhe sfida sonte nuk mund të zhvillohet, por vendimi i Ligës detyron skuadrën e Lazios dhe arbitrat që të zbresin në fushë dhe të presin për 45 minuta, para se të vendoset për fitoren 3-0 të kryeqytetasve.

Tamponët e fundit në klubin “granata” kanë rezultuar të gjithë negativë, por te Torino janë të vendosur të zbatojnë urdhrin e autoriteteve shëndetësore për të qëndruar në izolim deri mesnatën e sotme dhe për të rinisur përgatitjet nesër.

Në rast se fitorja do t’i jepet Lazios në tavolinë 3-0, atëherë te Torino kanë gati apelimin në organe të tjera, duke qenë se tani kanë në favor edhe vendimin e Komisionit të Garancive Sportive për ndeshjen Juventus-Napoli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency