Kategoria Superiore

Liga Profesioniste e Futbollit pa “kokë”, Edvin Libohova jep dorëheqjen

Edvin Libohova nuk është kryetari i Ligës Profesioniste të Futbollit. Pas dy vitesh në këtë pozicion, ai ka vendosur të largohet nga kjo detyrë duke u paraqitur anëtarëve dorëheqjen. Ky vendim lidhet me pamundësinë e tij për të ndjekur zhvillimet e ligës. Në një prononcim për Top Channel, Libohova sqaroi:

“Për shkak të ritmit dhe angazhimit maksimal që duhet në këto momente për t’u marrë me Ligën dhe pamundësisë time për të qenë i angazhuar plotësisht u kam paraqitur anëtarëve dorëheqjen.”

Zhvillimi më i rëndësishëm i Ligës Profesioniste, deri më tani, sipas Libohovës, ishte njohja e problematikës më të madhe që ka futbolli me ligjin, gjë që herët a vonë do të zgjidhet.

“Rëndësi ka që qeveria i njohu problemet dhe i pranoi, herët a vonë do të bëhet një ligj funksional dhe jo formal.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency