La Liga

Liga spanjolle harton protokollin për rinisjen e seancave stërvitore

Situata e krijuar nga përhapja me shpejtësi e koronavirusit, vijon të jetë e rëndë në të gjithë botën dhe momentalisht nuk ka ende një afat se kur mund të rikthehet normaliteti për njerëzit, aq më tepër për futbollin ,që është ndalur prej më pak se një muaji.

Megjithatë La Liga spanjolle po përgatitet për të rifilluar kampionatin sa më shpejt dhe sipas mediave iberike, ka përpunuar një protokoll në lidhje me mënyrën se si do të operohet me seancat stërvitore, para se të rinisin ndeshjet.

Kështu në materialin që pritet t’u shpërndahet klubeve këto ditë, urdhërohet që lojtarëve t’u bëhet tampon bashkë me familjarët rreth 72 or para nisjes së grumbullimit dhe të gjithë ata që do të rezultojnë negativë, do të sistemohen në hotele ose në qendrat stërvitore të ekipeve përkatëse, në izolim dhe masa të rrepta sigurie.

Aty sugjerohet që të rrinë në izolim dhe ambientet të dezinfektohen vazhdimisht me alkool e mjete të tjera të përshtatshme, ndërsa fillimisht do të nisin seancat individuale, për të vijuar më pas me stërvitje në grupe me 8 lojtarë dhe deri te seancat normale stërvitore.

Gjithashtu në protokoll theksohet se në ambientet e mbyllura, siç janë palestrat, nuk do të lejohet të stërviten më shumë se dy futbollistë në të njëjtën kohë. Ky plan masash pritet të vihet në zbatim në momentin që do të urdhërohet rinisja e stërvitjes, që në Spanjë parashikohet të ndodhë rreth datës 15 prill.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency