Serie A

Liga vendos datën e fillimit të sezonit të ri dhe detajet mbi kalendarin

Liga e Serisë A është mbledhur sot dhe ka vendosur datën e startimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe detaje të tjera në lidhje me kalendarin.

Kështu, duke marrë parasysh interesin e tifozëve dhe faktin që në fillim të gushtit shumë prej tyre janë me pushime, është vendosur që kampionati të startojë fundjavën e 24 dhe 25 Gushtit.

Gjithashtu janë parashikuar edhe 3 javë të ndërmjetme, pra që do të luhen në mesjavë, konkretisht 25 Shtator, 30 Tetor dhe 22 Prill.

Me këtë skenar, futbollistët e Italisë do t’i bashkohen grumbullimit të kombëtares menjëherë pas përfundimit të kampionatit, duke mos pasur kohë për pushime, gjithmonë nëse “axurrët” do t’ia dalin të kualifikohen për Euro 2020.

Gjithashtu, është menduar që Roma ose Lazio, të mos luajnë në “Olimpico” në javën e fundit të kampionatit, pasi më 18 Maj UEFA ka programuar që të bëjë inaugurimin e Euro 2020-ës në këtë stadium.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency