Ligue 1

Ligue 1 merr vendin të rëndësishëm, ja kur pritet të hyjë në fuqi

Numri i lartë i ndeshjeve dhe vështirësitë për të mbyllur kampionatin në kohë real, kanë bërë që drejtuesit e Ligue 1 në Francë të reagojnë dhe të marrin një vendim mjaft të rëndësishëm për të ardhmen.

Kështu këshilli administrativ i Ligue 1 ka vendosur unanimisht që nga sezoni 2023-2024 e në vijim, kampionati të luhet me vetëm 18 skuadra, nga 20 të tilla që ka aktualisht.

Në këtë mënyrë, nga 38 javë që luhen aktualisht, do të ketë vetëm 34 dhe do të jetë shumë më i lehtë menaxhimi i kalendarit dhe mbyllja e kampionatit në kohë, për t’u dhënë mundësi futbollistëve të rikuperojnë.

Pas Bundesligës, Ligue 1 bëhet e dyta nga 5 ligat kryesore të Europës që çon në 18 numrin e skuadrave, ndërsa kjo rrugë pritet të ndiqet edhe nga Premier League, Serie A dhe La Liga, në mënyrë që të ulet numri i ndeshjeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency