Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lika i emocionuar: Më të mirën për Vllazninë

Gilma Lika prezantohet si lojtari më i ri i Vllaznisë. Mesfushori është shfaqur përpara mediave, vetëm pak orë pasi firmosi kontratën me klubin ku është rritur si futbollist dhe për herë të fundit ka luajtur në vitin 2015. 30-vjeçari nuk e fshehu emocionin për rikthimin në shtëpi, në atë që e cilëson ekipi i zemrës.

Gilman Lika

Sigurisht që është një emocion i veçantë, pasi kthehem te skuadra e zemrës, në radhët e ekipit ku jam rritur. Jam i lumtur që e rivesh këtë fanellë dhe do të jap maksimumin të arrijmë rezultate pozitive. Trajneri Cungu më bindi me projektin që ka për Vllazninë. Tifozët janë pika jonë më e fort.

Mesfushori foli edhe për objektivat e Vllazninë në sezonin e ri. Pas disa viteve në luftë për mbijetesë, Lika sheh me optimizëm nga e ardhmja dhe nuk i cilëson tabu kupat e Europës.

Gilman Lika

Vllaznia do të ketë objektiva më serioze këtë herë dhe pse jo, të synohet kualifikimi në Kupat e Europës.

Gilman Lika është përforcimi i dytë i Vllaznisë në merkato, pas Edon Hasanit, ndërsa drejtuesit e klubit kuqeblu kanë premtuar të tjera goditje, me afrimin e të tjerë futbollistëve cilësorë.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...