Kategoria Superiore

Lika nderon Vllazninë, Kamza nuk diskuton Lushnjën

Vllaznia gjeti fitoren e dytë radhazi dhe të 3-tën në total, në këtë sezon, teksa mposhti Luftëtarin me rezultatin 2-1. Nën reshjet e shumta të shiut, që shoqëruan gjithë takimin, shkodranët ia dolën të marrin 3 pikët në sfidën për mbijetesë, falë dopietës së kapitenit Gilman Lika.

Sfida nisi me mjaft vrull për vendasit, që gjetën avantazhin që në minutën e 8’, me anë të Gilman Likës. Kapiteni i Vllaznisë ekzekutoi mirë një goditje dënimi, që pasi u prek pak nga mbrojtësi gjirokastrit Ramadani, përfundoi në rrjetën e portës së Luftëtarit.

Goli i pësuar nuk i ngurtësoi gjirokastritët, të cilët iu afruan menjëherë golit në minutën e 13-të, por pas pasigurisë së portierit Selimaj, ishte Orelesi që largoi topin që po i drejtohej portës. Në të 24-ën një tjetër pasiguri e Selimajt për pak sa nuk ndëshkoi Vllazninë, ndërsa 2 minuta më pas, pati një moment pretendimi për Luftëtarin për faull ndaj Abazajt, por kryesori e vlerësoi gjithçka si të rregullt.

Në të 32-tën, vendasit humbën mundësinë për të dyfishuar rezultatin me Hasanin, që u ndal nga portieri Ruçi, ndërsa 2 minuta më pas, ishte Erald Çinari që gaboi përballë portierit gjirokastrit. 3 minuta nga fundi i pjesës së parë, gjirokastritët fitojnë një faull pranë zonës së Vllaznisë, të cilin e ekzekutoi mjeshtërisht Dejvi Bregu, duke baraspeshuar shifrat.

Ishte pikërisht Bregu që tentoi të nisë si protagonist edhe pjesën e dytë, por gjuajtja e tij u ndal nga Selimaj, në minutën e 54-t. Shkodranët vijuan të kërkonin golin e fitores në mënyrë të vazhdueshme, por terreni I rënduar nuk e bënte aspak të lehtë ndërtimin e aksioneve. Gjithsesi, në minutën e 83-të, ishte sërish kapiteni Gilman Lika, që ndëshkoi sërish portierin gjirokastrit Ruçi dhe i dha fitoren Vllaznisë.

Në Kamëz, Lushnja e nisi në mënyrë perfekte takimin, duke gjetur avantazhin që në minutën e 6’, me anë të sulmuesit Mikel Canka. Gjithsesi, Kamza nuk zhgënjeu as këtë herë, teksa vendosi baraspeshën vetëm 10 minuta më pas, me një supergol të kapitenit Sebino Plaku, ndërsa serbi Raçiç I dha avantazhin skuadrës së Ndreut, 5 minuta para mbylljes së pjesës së parë.

Edhe pjesa e dytë ishte mjaft interesante, me Lushnjën që u mundua të gjejë barazimin, por që nuk kishte fuqinë e duhur për të dërguar topin në rrjetën e portierit Halili. Nga ana tjetër, skuadra e Ndreut arriti të administrojë mirë avantazhin, të cilin mund ta kishte thelluar edhe më tej, në 2-3 momente.

Java e 12 e Kategorisë Superiore përfundon nesër me krye-ndeshjen Partizani-Skënderbeu, që do të startojë në orën 17:00 dhe do të transmetohet në Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency