Kosova

Lilaj humb 11-metërsh, Feronikeli i merr pikë Prishtinës në “Fadil Vokrri”

Prishtina nuk ia doli të merrte fitoren në “Fadil Vokrri” përballë Feronikelit, për xhiron e 16-të të Superligës së Kosovës. Edhe pse ishin pak më dominues në lojë, bardhekaltrit nuk ia dolën të gjenin rrugën e rrjetën, me sfidën që u mbyll pa gola.

Vendasit patën mundësi të artë në minutën e 14-të, por penalltia e ekzekutuar nga Sabien Lilaj u prit nga portieri Ilir Avdyli. Gjatë pjesës së dytë ritmi ishte më i lartë, nuk munguar raste por fatkeqësisht nuk pati gola as në këtë fraksion. Prishtina rrezikoi me Mankendan (60’), por goditja e tij përfundoi jashtë, ndërsa Feronikeli iu afrua golit dy minuta më vonë duke vënë në provë Egland Haxhon, që neutralizoi goditjet e Simonovskit dhe Maliqit.

Pas këtij barazimi, Prishtina mbetet në vendin e tretë me 25 pikë, ndërsa Feronikeli në të pestin me 20 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency