Europa League

Lille dhe Milan ndajnë pikët dhe lënë të hapur çështjen e kualifikimit, avancojnë Arsenal e Leicester!

Lille dhe Milan lanë gjithçka të hapur përsa i përket çështjes së kualifikimit në grupin H të Europa League, pasi nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 në përballjen e dytë mes tyre, e vlefshme për raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe. Golit të Castillejos për Milanin në fillimin e pjesës së dytë iu kundërpërgjigj Bamba.

Lille ruajti kreun me këtë barazim në kuotën e 8 pikëve, ndërkohë që Milani vazhdon të jetë i dyti tashmë me 7 pikë, por falë fitores që Sparta e Pragës mori ndaj Celtic u rihap gara për kualifikimin, pasi çekët shkuan në kuotën e 6 pikëve.

Me golat e Pepe, Nelson dhe Balogun, Arsenali triumfoi 0-3 në transfertën norvegjeze ndaj Moldes dhe siguroi kualifikimin për në fazën tjetër në grupin B. Të njëjtën gjë bëri edhe Leicester në grupin G, teksa siguroi matematikisht kualifikimin, falë barazimit 3-3 që regjistroi në Portugali ndaj Bragës.

Më tej avancoi edhe Hoffenheim që fitoi 0-2 në transfertën ndaj Liberec dhe kryeson me pikë të plota grupin L. Nuk arriti të siguronte matematikisht kualifikimin Villareali që barazoi 1-1 në transfertën izraelite ndaj Maccabi Tel Aviv.

Në ndeshjet e tjera Lask u mposht 0-1 nga belgët e Antwerp në shtëpi, humbje pësoi Cska e Sofies ndaj Young Boys po 0-1, ndërkohë që hodhi një hap të sigurt drejt kualifikimit Dinamo e Zagrebit që triumfoi 0-3 ndaj Wolfsberger në Austri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency